niedziela, 29 stycznia 2017

Przytulany Jaś będzie empatycznym Janem

Chcesz, aby Twoje dziecko było w przyszłości empatyczne i z łatwością nawiązywało relacje? Przytulaj je jak najwięcej!

Liczne badania wykazały, że dotyk obniża u dzieci niepokój oraz stymuluje ich rozwój. Dzięki przytulaniu dzieci prawidłowo przybierają na wadze, spokojniej zasypiają i rzadziej płaczą. Ponadto dziecko, które zaznało dużo czułości zwłaszcza w początkowych fazach rozwoju wyrośnie na człowieka bardziej pewnego siebie i lepiej radzącego sobie w kontaktach interpersonalnych

Jednak czułość to nie tylko dotyk. To także poświęcanie uwagi i wspólna zabawa. Zabawki interaktywne rozwijają u niemowlaków samodzielność, nie oznacza to jednak, że powinno się zostawiać dziecko z nimi same. Baw się razem ze swoim dzieckiem! Nie wyręczaj, ale obserwuj i delikatnie pomagaj. Dziecko lubi odkrywać samo poszczególne funkcje zabawek, ale Ty możesz mu w tym towarzyszyć i chwalić kolejne postępy. Maluch dowartościowany od najmłodszych lat będzie kiedyś świadomym swej wartości dorosłym.

Dzięki Piłce 3w1 Rock n Ball ciekawy świata maluszek będzie mógł samodzielnie poznawać poszczególne funkcje zabawki wraz z rodzicem w roli zaangażowanego obserwatora.

Dziecko może turlać piłkę, przytrzymując ją za kolorowe pierścienie, co zmobilizuje je do wydłużenia czasu zabawy na brzuszku, a tym samym wpłynie na rozwój umiejętności motorycznych. Piłka posiada różne faktury, gryzaki oraz bezpieczne dla dziecka lusterko. Obracając ją w rączkach, maluszek z radością będzie odkrywał kolejne bodźce. Ciesz się tymi drobiazgami razem z nim, chwaląc go przy tym. Zobaczysz, że przyjemność płynąca z zabawy będzie jeszcze większa, a przy tym Twoja pociecha będzie dorastała w poczuciu bezpieczeństwa i świadomości własnej wartości. A tylko człowiek, który akceptuje i lubi samego siebie, jest w stanie okazać sympatię i szacunek innym.


1 komentarz:

  1. Dokładnie. Wychowanie dziecka to baaaardzo odpowiedzialne zadanie i trzeba do niego podejść poważnie już od pierwszych chwil istnienia naszego dziecka. Tak jak napisałaś przytulanie dziecka, ale i przebywanie z nim wspólna zabawa jest bardzo ważna.

    OdpowiedzUsuń