wtorek, 31 stycznia 2017

Misja podróż - czyli jak dojechać do celu i nie zwariować

Sezon zimowych wyjazdów hula w najlepsze. W wielu województwach trwają obecnie ferie. Dojazdy do turystycznych miejscowości mogą się zatem wydłużyć w czasie. Ty o tym wiesz, ale Twoja maleńka pociecha już niekoniecznie.

Jeżeli zdecydowałaś się na wyjazd z dzieckiem, przygotuj się do niego odpowiednio. Zmiana otoczenia może okazać się dla dziecka stresująca. Ale prawdziwym wyzwaniem będzie już sama podróż. O ile hotelowy pokój z pewnością uda Ci się zaadaptować na nowe lokum malucha, o tyle samochód, w którym przestrzeń jest znacznie ograniczona może się dziecku nie spodobać.

Jednak wszystkiemu można zaradzić. Przed wyjazdem przygotuj zabawki, z których pomocą będziesz mogła z powodzeniem animować dziecku czas podczas podróży. Postaw na atrakcje niewielkich gabarytów, ale za to zabierz ich więcej. Znudzone i zdenerwowane dziecko będzie chciało często zmieniać zabawki, które będziesz mu podsuwać. Warto zatem zabrać ich kilka, tak aby różniły się między sobą funkcjami i fakturami.

#Tiny Smarts - wibrująca Żyrafa

Pierwszą towarzyszką podróży może być urocza żyrafka, która na pewno zaintryguje malucha wibracjami i grzechotaniem. Bez problemu przymocujesz ją do nosidełka lub fotelika samochodowego. Możesz także włożyć ją w rączki dziecka oraz pokazać, w jaki sposób należy pociągnąć żyrafę by zaczęła wibrować.

#Tiny Smarts dzwoneczek - Sowa

Kolejną propozycją jest zawieszka sówka, która potrząsana wydaje przyjemny dzwoniący dźwięk. Ją także możesz przypiąć lub podać dziecku luzem do rączki. Ukryty w sowie dzwoneczek na pewno zachęci dziecko do zabawy, gdyż ten kojący dźwięk przypadł do gustu nawet wielu dorosłym.

#Karuzela podróżna - Przyjaciele na łące

Sama nie możesz w to uwierzyć, ale tak, nadchodzi ten moment! Oczka maluszka robią się senne. Teraz chcesz zrobić wszystko by Twoje dziecko spokojnie zasnęło. Pomoże Ci w tym Karuzela podróżna - Przyjaciele na łące, która płynnie i spokojnie przeniesie dziecko w świat snu. Masz do dyspozycji 5 różnych melodii oraz trzy kolorowe zabawki, które będą umilały dziecku czas podróży.

1 komentarz:

  1. Jej na pewno wykorzystam Twoje porady! Dzieki wielkie za nie :)

    OdpowiedzUsuń