piątek, 16 grudnia 2016

Pięć pomysłów na prezent dla niemowlaka

Przed świętami sklepy z zabawkami pękają w szwach. Ale co wybrać na prezent dla maluszka? Jaka zabawka będzie dla niego przydatna? Przeczytajcie nasze podpowiedzi.

#Karuzela
Niezaprzeczalnym hitem, jeśli chodzi o wyposażenie dziecięcego łóżeczka, jest karuzela. Przypięte do niej zabawki o jaskrawych kolorach, urozmaicone melodie, efekty świetlne, różne możliwości ruchu zawieszek sprawią, że maluszek będzie się dobrze czuć w swoim łóżeczku, a rodzice nie będą musieli brać go na ręce przy każdym marudzeniu. Przy wyborze karuzeli zwróćcie uwagę, w jaki sposób można ją zamontować, czy nadaje się tylko do łóżeczka, czy rodzice będą mogli zabrać ją na wycieczkę.


#Projektor
Niemowlaki szczególną uwagę zwracają na światło. Dlatego też wszelkie zabawki wyposażone w projektor nie tylko urozmaicą im czas spędzany w łóżeczku czy leżaczku, ale pomogą również rozwijać zmysł wzroku oraz koncentrację. Zabawka wyposażona w pozytywkę dodatkowo będzie sprzyjać spokojnemu zasypianiu.


#Zawieszka
Ludzie – bez względu na to czy są duzi czy mali – przywiązują się do rzeczy. Pierwszych zabawkowych przyjaciół, choć służą tylko przez kilka lat, nie zapomina się nigdy. Aby uniknąć wielkich dramatów związanych ze zgubieniem zabawki, warto pokusić się o taką, którą można przypiąć do wózka, szczebelek łóżeczka czy bujaczka. Świetnie sprawdzają się przy tym zawieszki z różnymi funkcjami. Jedne szeleszczą, drugie wibrują, a jeszcze inne grzechoczą.


#Zabawka do przewijania
Taka zabawka to lekarstwo zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców, którym moment przewijania kojarzy się z walką o przetrwanie. Na przykład sympatyczny kangurek może w tym czasie odwrócić uwagę maluszka. Początkowo będzie spełniał rolę towarzysza, ale już od około trzeciego miesiąca życia dziecko zacznie bawić się multisensoryczną książeczką.


#Mata edukacyjna
Rodzicom, dziadkom, ciotkom i innym osobom obdarowującym dzieci prezentami, zwykle wydaje się, że na matę edukacyjną „jest jeszcze czas”. Lepiej jednak nie odkładać tego zakupu na potem. Zabawki zawieszone na pałąkach, będą motywować maluchy do wyciągania rączek i nóżek, lusterko do unoszenia główki, a melodie do spoglądania w kierunku źródła dźwięku. To świetna gimnastyka dla każdego dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz