sobota, 28 stycznia 2017

My się zimy nie boimy!

Uważacie, że zima to czas, który nie sprzyja spacerom? Nic bardziej mylnego! Śnieg i lód świetnie nadają się do zabawy!


Nie każdy zimowy dzień przypomina biegun północy i panujące tam warunki. Nie zawsze jest przerażająco zimno ani ciemno. Warto wybrać się z maluszkami na spacer, aby odetchnęły świeżym powietrzem i nieco się zahartowały. Najmłodsze dzieci z przyjemnością utną sobie drzemkę w wózku, a te, które potrafią już siedzieć będą miały frajdę z przejażdżki w sankach.
To jednak nie wszystko, czym możecie się zająć w zimę. Puszysty śnieg spełni to samo zadanie co dmuchawiec latem czy piórka w domu. Dzięki niemu Wasze dziecko może poćwiczyć dmuchanie, a tym samym mięśnie twarzy i aparat mowy.

A kto nie kochał lepienia bałwana w dzieciństwie? Próba stworzenia małej kulki to wyzwanie dla umiejętności związanych z ruchami precyzyjnymi, a większe wiążą się już z motoryką dużą – ruch ramion, chodzenie, pchanie. Trzecim plusem zabawy z bałwanem jest kreatywnie spędzony czas z rodzicem i pobudzanie wyobraźni. Kamienie to oczy? Marchewka to nos? Takie zajęcie Wasz maluch dobrze zapamięta. Jeśli w tym czasie na podwórku będą też inne dzieci, to zapewnicie swojemu maluszkowi przyjemny początek budowania relacji z innymi.

Podsuwamy jeszcze jeden pomysł: pobawcie się w tropicieli! Spróbujcie wraz z dzieckiem odnaleźć  jak najwięcej śladów zwierząt. Jeśli któryś nie rozpoznacie, zróbcie zdjęcie lub narysujcie je na kartce, a po powrocie do domu upewnicie się, kto buszuje w waszym sąsiedztwie.

A Wy co robicie zimą ze swoimi maluszkami?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz