piątek, 23 grudnia 2016

Od nowego roku wezmę się za siebie…

Noworoczne postanowienia są już niemal owiane legendą. Ponoć istnieją, ale nikt nie widział osoby, która by je skrupulatnie realizowała. Dla świeżo upieczonych mam ta mobilizacja często wiąże się z potrzebą zadbania o swoją sylwetkę, która po porodzie zwykle znacznie różni się od tej sprzed czasów macierzyństwa.

Chęci są, pomysł jest, filmy z zestawami ćwiczeń również przygotowane. Pozostaje jeszcze jeden mały szczegół: kiedy znaleźć na to czas i kto wtedy zajmie się dzieckiem?
Zwykle cały dzień spędzacie z pociechą i wygospodarowanie chwili dla siebie graniczy z cudem. Podpowiemy Wam, jak zorganizować maluszkowi czas, by znaleźć chociaż pół godziny na trening.

Tuż obok Twojej sportowej maty połóż Gimnastykę dla bobasa z pałąkami - Plac zabaw. Mata wyposażona jest w liczne szeleszczące elementy oraz grzechotki w postaci zwierzątek, takich jak: lew, żyrafa, ptaszek czy borsuk. Dziecko zaintrygowane różnorodnością faktur skupi na nich uwagę na dłuższą chwilę, podczas gdy Ty będziesz mogła wykonać kilka serii ćwiczeń. Dodatkową korzyścią dla malucha jest stymulowanie jego zmysłów oraz doskonalenie sprawności ruchowej.

Jeżeli dziecko jest już nieco starsze, a tym samym bardziej ruchliwe, możesz wykorzystać Wielofunkcyjny leżaczek-bujaczek-łóżeczko 3w1. Możliwość regulacji i ustawienia w trzech różnych pozycjach pomoże dobrać właściwą, która zadowoli dziecko i umożliwi mu obserwowanie ćwiczącej mamy. Uwierz, że dla dziecka będzie to prawdziwa atrakcja! Przecież mama wykonująca ćwiczenia wygląda jakby się bawiła. Jeśli w przerwach między ćwiczeniami będziesz podchodziła do dziecka i brała je na ręce, a nawet niektóre ćwiczenia - w miarę możliwości - wykonywała razem z nim, zobaczysz, że malec będzie wniebowzięty.

Jeżeli z czasem widok mamy wylewającej siódme poty przestanie go interesować, zawsze może skupić swoją uwagę na uroczych zawieszkach - grzechoczącym ślimaku i lusterku w kształcie kwiatka. Innym rozwiązaniem jest możliwość włączenia trybu bujania oraz jednej z 7 melodii, które pomogą mu zasnąć.


Domowy trening to idealna alternatywa na przykład dla wyjścia na siłownię, która już wymaga angażowania opiekuna dla dziecka. Natomiast organizując mu odpowiednio czas, masz naprawdę wiele okazji, aby poćwiczyć w domu. Nie zrażaj się jeśli uda Ci się zająć malucha tylko na 15 minut. To już Twój duży sukces. Trening możesz rozłożyć na kilka części, nie musisz wykonywać go ciągiem. W takiej wersji nawet najbardziej niecierpliwe i wymagające uwagi dziecko nie odczuje, że mama jest zajęta czymś innym niż zabawą z nim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz