piątek, 8 lipca 2016

Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga

Ciekawy świata naukowiec czy lekkoatleta na olimpiadzie? Wszyscy potrzebują dobrego wzroku, aby osiągać sukcesy. Kimkolwiek zostanie Wasze dziecko w przyszłości, zadbajcie o rozwój tego zmysłu od samego początku.

Pierwsze spojrzenia
Wzrok jest podstawowym i najważniejszym zmysłem za pomocą którego dzieci poznają świat, dostarczając im aż 80% informacji na temat otoczenia. Najpierw odwracają głowę w stronę światła i jasnych kolorów, potem uczą się koncertować wzrok na bliskich przedmiotach zawieszonych nad łóżeczkiem czy wózkiem. W końcu około 6 tygodnia zaczynają przyglądać się twarzom. Po kolejnych 6 tygodniach zaczynają nawiązywać kontakt wzrokowy z matką.

Od samego początku warto, abyście inspirowali dziecko. Doskonałym rozwiązaniem  są zabawki zawieszane nad łóżkiem czy wózkiem, np. Tiny Smarts - Szeleszcząca książeczka - Szop Pracz. Kolorowe elementy ułatwią skupienie wzroku na zawieszce. Gdy dacie maluchowi zabawkę do ręki, będzie miał dodatkową frajdę - szeleszcząca książeczka zaintryguje go i dostarczy zabawy. Podobnie jego uwagę przyciągnie inna zawieszka - Żabka Frankie, która wibruje i grzechocze rozwijając zdolności motoryczne oraz koordynację wzrokowo-ruchową - umiejętności niezbędne do poznawania otaczającego nas świata.

Widzę coraz więcej
Mając sześć miesięcy dziecko dostrzega już wiele szczegółów, takich jak mniejsze elementy zabawek. Jeżeli dodatkowozawierają elementy ruchome lub same się poruszają, tym bardziej stymulują rozwój Twojego malucha. Wykorzystując je podczas zabawy możecie już teraz kształtować przyszłych badaczy i sportowców!

Z pomocą  w takich przypadkach przychodzi Interaktywny Piesek - Fred. Połóżcie dziecko tak, aby miało zabawkę w zasięgu wzroku i wprawcie ją w ruch. Niech dziecko śledzi oczami jak piesek wędruje po podłodze. Uczy się w ten sposób koncentrować wzrok, umiejętności bardzo potrzebnej w codziennym życiu.

Sposobów rozwijania zmysłu wzroku jest mnóstwo. Wybierajcie najlepsze i pamiętajcie też o zdrowym umiarze. Wystarczy kilka dobrze dobranych zabawek, a wystarczająca ilość bodźców świetnie wpłynie na rozwój Waszego dziecka. Podzielcie się z nami Waszymi pomysłami i spostrzeżeniami. Może już dostrzegacie zalążki przyszłych naukowych lub olimpijskich talentów? Czekamy na Wasze komentarze i maile na adres: rozwoj@marko-baby.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz